Muži mají většinou tak trochu problém se vázat. Jsou více hraví, méně emotivní a pak se zdá, že berou vztahy více povrchně. Málo mluví a neradi naslouchají. Jenže ženy potřebují neustále dokazovat, že je máte rádi.

Vztahy vyžadují péči

Muži dávají najevo emoce více na hokejovém utkání než doma. Mají pocit, že když se nic nepodělá, nemusí se ani nic řešit. Připadá jim zbytečné mluvit o tom, že to stálo v práci zase za starou bačkoru. A když jdou s kamarády na pivo, po návratu se od nich doma žena nedozví, jak se kamarád má a co je u něj nového, protože tohle chlapi neřeší. Chodí se odreagovat a bavit o pro ně důležitějších věcech. Prostě jsou nad věcí. Někdy až moc. A vztahy pak bez péče a komunikace pomalu umírají.

Zajímej se

U mnoha párů je to stejné. Muž si po práci chodí domů odpočinout. Potřebuje takzvaně zírat do ohně a vypnout. Jenže doma ho čeká žena, která je doma celé dny zavřená s brečícími, žvatlajícími a věčně upatlanými dětmi, takže jí z toho totálně hrabe a jakmile klapnou dveře, potřebuje se muži vypovídat. Potřebuje slyšet, že je krásná, i když jí zrovna dítko poblinkalo triko a nestihla se ani učesat. Potřebuje už po milionté slyšet, že ji milujete. Potřebuje, abyste uznali, že její role je těžká, vyčerpávající a obdivuhodná. Potřebuje, aby ji muž vyslechl a projevil zájem.

Viděl jsi někdy ženu, která by přišla domů z práce a nechala děti, tebe i domácnost jen tak?

Zažil jsi někdy, že by vaše děti doma neměli co jíst, protože nebylo nakoupeno?

A bereš automaticky, že se ti včera hozené tričko na zem dnes samo objevilo vyprané a vyžehlené ve skříni?

Ženy věci neodkládají a zajímají se, myslí víc na tebe a na děti, než na sebe. 

A proto je třeba se od nich trochu učit a víc jim projevovat obdiv.

Pomoc, už zase si chce povídat

Ano, ženy si rády povídají a řeší vztahy. To, že se vymluví, je pro ně ta nejlepší terapie. Stačí je vyslechnout a vyjádřit souznění. Ve většině případů nechtějí, abys něco dělal nebo řešil. Pokud se naučíš naslouchat, budeš mít doma tu nejšťastnější ženu pod sluncem. Jinak se ti může stát, že jí začne naslouchat někdo jiný.

Jak začít naslouchat? Napiš mi nebo zavolej. Pomohu ti osvojit si umění naslouchat. Naučím tě, jak naslouchat a nezbláznit se. Pomohu ti zjistit, jak dát vztah do kupy a povedu tě.