Musíš své očekávání drasticky snížit, nejlépe až na nulu. Pokud se ve vztahu chceš dočkat uspokojení a jeho naplnění, začni dávat místo brát. Pohled na manželství či vztah se v poslední době strašně změnil a všichni očekáváme od svých partnerů ještě mnohem více než dřív. Může za to tlak okolí a společnosti posílené kulturními změnami. Předpokládáme, že budeme svého partnera milovat navždy a on zase nás.

Očekávání nové doby

Máme navíc ale i zbrusu nové očekávání dnešní doby. Domníváme se, že nám partner umožní náš osobní růst a jsme u toho pěkní sobci. Často to dospěje do bodu, kdy jeden z partnerů využívá toho druhého pro své vlastní uspokojení a k dosažení vlastních ambicí. To vnáší do vztahu abnormální nepochopení a značné napětí. Přehnané očekávání se nenaplňuje, přichází zklamání a rozchod. Často máme totiž větší nároky na ty druhé, než na sebe.

Snížená očekávání přináší spokojenost

Když slevíš ze svých očekávání kladených na partnera, budeš mnohem spokojenější. Pokud budete trávit se svým protějšek mnohem více času, zabavíte se společnými aktivitami a začnete se vzájemně poznávat a zajímat se o sebe, budete mít možnost vzájemně zjistit, jakou má váš vtah šanci. Pokud tvoje očekávání a nároky kladené na partnera neodpovídá realitě, přichází nespokojenost ve vztahu. A proto je dobré se radši nechat partnerem překvapit. Se snížením očekávání můžeš zvětšit své vize.

Odstraňte stereotypní vztahové vzorce

Vymanit se z pout stereotypních vztahových vzorců je jedním z nejtěžších úkolů vůbec. Nedokážeš to bez silné vůle a značné trpělivosti, kterou budeš muset mít hlavně se sebou samým, a to o dost více, než se svým protějškem. Můžeš sice uposlechnout lidský odvěký sklon k tomu zvolit jednoduchou cestu a pohodlné kroky. Ty ale jasně vedou k rozchodu. Za svá rozhodnutí jsi zodpovědný a neseš si následky. Stáváš se osamoceným slabochem a obětí svých rozhodnutí a činů.

Nevíš, jak to udělat, abys dokázal snížit svá očekávání, nemyslel jen na sebe a získal pevnou vůli? K tomu je potřeba kouč, který tě bude motivovat. A já jsem tady. Napiš mi nebo zavolej. Můžeme začít hned.