Možná by se mohlo na první pohled zdát, že ženám jdou vztahy snadno. Že jsou pro ně jak dělané. Mají přece mateřský instinkt, smysl pro rodinu a dar pomáhat. Je to tak ale i ve skutečnosti, nebo jde jen o všeobecně rozšířený mýtus? Možná stále nevědí, co je to bezpodmínečná láska.

Nedus partnera rolí oběti

Dalo by se říci, že ženy jsou více emotivní a právě to jim ve vztahu nejvíce škodí. Často žijí v iluzi, jako oběť, až tragicky emočně závislé na muži, kterého milují. Jenže pokud není láska zdravá a bezpodmínečná, partnera až dusí.

Nehraj si na to, co nejsi

Je to stále ten samý scénář. Žena potká atraktivního muže a zamiluje se. Najednou s ním tráví celá odpoledne na svahu, i když lyžování nesnáší. Trpělivě doma čeká s večeří, až se vrátí muž z hokeje, místo toho, aby si zašla s kamarádkou do kina. Snaží se být 100% matkou a manželkou a může se strhat, aby bylo doma navařeno, naklizeno a děti i manžel měli vše, co potřebují. Večer pak padne únavou a tu nejdůležitější roli pro muže, roli milenky, už prostě nedá. Za pár let si uvědomí, že jí v životě nezbylo nic z toho, co měla ráda a vůbec neví, kým byla a kdo je teď.

Viděla jsi ale někdy muže, který by s ženou trávil každý týden hodinu na lekci jógy?

Znáš muže, který by šel připevňovat poličku ve chvíli, kdy se vrátil unavený z práce?

Zažila jsi chlapa, který by dal přednost vyžehlené košili před večerem plným vášně?

Muži se prostě chorobně nepřizpůsobují.

A proto pak za pár let nepláčou nad rozlitým mlékem.

Ale neklesejte na mysli, muži zase řeší jiné problémy.

Už zase ta bezpodmínečná láska

Máš už alergii na slovní spojení bezpodmínečná láska? Nechápeš, co to vlastně je?

Láska bez podmínek. Když muž není zrovna sobecký idiot, miluje tě i s tvými nedostatky. Jsou to ženy, co chtějí muže předělávat pro jejich dobro. Vlastnosti, díky kterým se do muže zamilovaly, na něm později chtějí nejvíc změnit. Líbilo se ti, že byl tvůj muž lev salónů a teď tě štve, jak na něj jiné ženy letí? Obdivně jsi poslouchala jeho vědomosti z historie a teď toho máš plné zuby? Tak to budeš muset místo muže změnit svůj přístup. Pak se jako mávnutím kouzelného proutku změní i on.

Jak? Napiš mi nebo zavolej. Pomohu ti zjistit, co je tvůj největší problém a jak jej můžeme začít společně řešit. Často si totiž problémy vytváříme sami, aniž bychom to věděli.